Arama Motoru Optimizasyonu
SEO

SEO Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

SEO markaların hedef kitlelerini büyüten, organik olarak trafik çekmesini ve bu trafiğin kalıcı olmasını sağlayan bir uygulamadır. Organik olarak büyümek her marka için kalıcılığın sırrı olmuştur.

Nasıl Çalışır?

Sitenizi Optimize Ediyoruz!

Web sitenizi SEO uyumlu bir şekilde optimize ediyoruz. Bu sayede kullanıcılar sizi doğal arama sonuçlarında bularak sitenizle etkileşime geçiyor. Bu süreç devam ettikçe Google web sitenizin otoritesini arttırarak sizi daha üst sayfalarda göstermeye başlar.

SSS

Sıkça Sorulan Sorular

SEO Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular

SEO, web sitelerinin organik (doğal) arama sonuçlarında daha üst sıralarda görünmesini sağlamak için yapılan optimizasyon sürecidir. Arama motorlarının algoritmasını anlamak ve web sitesini bu algoritmaya uygun olarak optimize etmek SEO’nun temel amacıdır.

SEO, web sitelerinin daha fazla organik trafik çekmesini sağlar. İyi bir SEO stratejisi, hedeflenen anahtar kelimelerde üst sıralarda görünerek daha fazla ziyaretçi ve potansiyel müşteri elde etmenizi sağlar. Ayrıca, uzun vadeli bir strateji olarak da değerlendirilebilir, çünkü yapılan optimizasyonlar bir kez gerçekleştirildiğinde uzun süreli etkileri olabilir.

On-Page SEO, web sitesinin içerik ve yapısal öğelerini optimize etmeyi içerir. Başlıklar, meta açıklamalar, URL yapıları, içerik kalitesi, anahtar kelime kullanımı ve site hızı gibi faktörler, On-Page SEO’nun bir parçasıdır.

SEO’nun etkisi, birçok faktöre bağlıdır ve genellikle zaman alır. İyi bir SEO stratejisinin sonuçlarına ulaşmak için bazen aylar gerekebilir. Ama genellikle ilk sonuçlar 2-3 ay içerisinde belli olur.