Categories
Blog

Threads Nedir? Threads’e Nasıl Kayıt Olunur?

Threads Nedir? Bugün, Threads sosyal medya platformlarının saflarına katıldı. Facebook ve Instagram’ın da sahibi olan Mark Zuckerberg tarafından çıkarılan Threads, Meta’nın sağladığı altyapı ile, Twitter’a rakip olacak. Birçok kullanıcının kafasında ” Threads nedir?” sorusu oluşmaya başladı., App Store’dan veya Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir ve Instagram hesapları aracılığıyla kullanabilirsiniz.

Threads uygulamasında kullanıcı karakter sınırı 500 olan yazılar yazabilecek, bağlantılar paylaşabilecek, fotoğraflar ve 5 dakikalık videolar paylaşılabilecek.

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığından beri yaptığı değişikliklerle birçok tepkiyle karşı karşıya kalırken, kullanıcılar Meta’nın yeni Threads uygulamasına kaydolmaya başladı. Threads nedir? Meta yaptığı açıklamada, Threads’in Instagram ekibi tarafından metinsel içerik paylaşmak ve herkese açık konuşmalara katılmak için geliştirilen yeni bir uygulama olduğunu söyledi. Yeni platformun 500 karakter sınırına sahip olduğu belirtilen açıklamada, bağlantıların, fotoğrafların ve 5 dakikalık videoların da paylaşılabileceği belirtildi.

Yazılım tarafında “Threads, bir Instagram uygulaması” olarak listeleniyor ve Apple’ın App Store’unda “Instagram’ın metin tabanlı uygulaması” olarak listeleniyor…

Threads Kayıt Nasıl Yapılır? Threads Meta Giriş

Threads Nedir? , Instagram giriş bilgilerinizi kullanarak kaydolmanıza olanak tanır ve zaten Instagram’da takip ettiğiniz tüm hesapları, katıldıkları anda otomatik olarak Threads’de takip edebileceksiniz.

En kolay yol olarak Instagram’da arama çubuğuna ‘Threads’ yazabilirsiniz. Bir buton çıkar ve sizi doğrudan uygulamaya götürür.

500 karaktere kadar gönderiler gönderebilir, en fazla 5 dakika uzunluğunda gifler ve videolar ekleyebilirsiniz.

Threads, Twitter’a çok benziyor. Kısa metin tabanlı içerikler, beğeniler ve yeniden gönderiler… Tweet atmaya benzer şekilde alıntılamak da mümkün.

Threads-nedir-v1

Threads Takipçi Nasıl Kazanılır?

Threads Nedir? Threads uygulamasında takiçi kazanmanın bazı yolları şunlardır:

İçerik Kalitesi: İyi bir kitle oluşturmanın en önemli yolu kaliteli içerik sunmaktır. İçeriğinizin orijinal, ilginç ve kullanıcılar için merak uyandırdığından emin olun.

Etkileşim: Takipçilerinizle etkileşim kurun. Gönderilerinizdeki yorumlara yanıt verin, sorularını yanıtlayın ve onlarla iletişimde kalın. Bu, aboneleriniz arasında güçlü bir bağ kurmanızı sağlar.

Hashtag Kullanımı: Doğru ve alakalı hashtag’leri kullanarak, içeriğinizi daha geniş bir kitleye sunabilirsiniz. İlgili hashtag’leri arayın ve bunları yayınlarınızda uygun şekilde kullanın.

Etiketleme: Kişileri veya markaları etiketleyerek dikkatlerini çekebilirsiniz. Bu sayede daha geniş bir kitleye ulaşabilir ve abone sayınızı artırabilirsiniz.

İçerik Planlama: Düzenli ve tutarlı içerik planlaması sağlayın. Belirli bir süre içerisinde düzenli olarak paylaşım yapmak, takipçilerinizin sizi takip etmesi ve içeriğinizi beklemesi açısından önemlidir. Bu süreçte bir dijital pazarlama ajansı ile ortaklaşa çalışmak işlerinizi kolaylaştıra

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir